Georgia Grand Chapter
- Order of The Eastern Star -

SEND E-MAIL   GENERAL GRAND CHAPTER   APPENDANT BODIES   VIEW/SIGN OUR GUEST BOOK   ABOUT STAR
HOME   OFFICERS   PAST WGM & WGP   Grand Representatives   Grand Chapter Theme   Grand Chapter Contact Information  

DGD's and OV's

    PHOTOS   Georgia Chapters


Visitors Since
June 19, 2015

- Webmaster -
-
Eddie Massaro -

 

Deputy Dogs

District Grand Deputies

2015 ­ 2016

 

Griffin Area District #1 School of Instructions

July 5, 2015

 

Lisa Hardin

 

OV July 25, 2015

 

Isaiah Hardin

 

Madison Area

 

District 22

 

School of Instructions

July 12, 2015 

Annette Smith

OV July 31st and August 1, 2015 

David Johnson 

   

Ellijay Area

 

District 17

 

School of Instructions

July 19, 2015 

Gail Conner 

OV August 7 & 8, 2015 

Roy Conner 

   

Norcross Area 

District 20 

School of Instructions

August 3, 2015 

Cindy Smith 

OV August 21 & 22, 2015 

Wheeler Boggs 

   

Dalton Area 

District 13 

School of Instructions

August 10, 2015 

Frances Cole 

OV August 27, 2015 

Terry Hensley 

Ringgold Area 

District 2 

School of Instructions

August 9, 2015 

Debbie Ingle 

OV August 28 & 29, 2015 

Bert Jones 

   

Rome Area 

District 14 

SchSchool of Instructions

August 31, 2015 

Nancy Fricks 

OV September 18-19, 2015 

Clint Redding 

   

Augusta Area 

District 26 

School of Instructions

September 13, 2015 

Claudia Davis 

OV September 25 & 26, 2015  

Larry Davis 

Savannah Area 

District 9 

School of Instructions

September 20, 2015 

Charlotte Kennedy Smith 

OV October 2 & 3, 2015 

Tim Kirkland 

   

Marietta Area 

District 19 

School of Instructions

September 27, 2015  

Mattie Early 

OV October 16 & 17, 2015 

Claude Early 

   

Athens Area 

District 24 

School of Instructions

October 4, 2015 

Merrie Colvard 

OV October 23 & 24, 2015 

Joe Colvard 

Brunswick Area 

District 8 

School of Instructions

October 18, 2015 

Lindamay Gallagher 

OV November 13 & 14, 2015 

Robert Gill 

   

Forest Park Area 

District 3 

School of Instructions

November 8, 2015 

Joyce Knox 

OV November 20 & 21, 2015 

Frank Peal 

   

Columbus Area 

District 4 

School of Instructions

November 15, 2015 

Audrey Austin 

OV December 5, 2015 

James Davis 

   

Cordele Area 

District 16 

School of Instructions

November 29, 2015 

Brenda McDowell 

OV December 12, 2015 

Cliff McDowell 

   

Gainesville Area 

District 15 

School of Instructions

December 6, 2015 

Joann Brunner 

OV December 17—19, 2015 

Michael Soesbee 

   

Macon Area 

District 7 

School of Instructions

December 13, 2015 

Elizabeth Calhoun 

OV January 8 & 9, 2016 

Michael Calhoun 

   

Baxley Area 

District 28 

School of Instructions

January 4, 2016 

Barbara Davenport 

OV January 15, 2016 

Don Davenport 

   

Claxton Area 

District 27 

School of Instructions

January 3, 2016 

Belinda Hamilton 

OV January 16, 2016 

Michael Martin 

   

Jasper Area 

District 18 

School of Instructions

January 10, 2016 

Phyllis Stewart 

OV January 22 & 23, 2016 

Keith Hale 

   

Albany Area

 

District 10

 

School of Instructions

January 17, 2016 

Gloria Ammons 

OV January 30,  2016 

Wayne Ammons 

   

Austell Area 

District 11 

School of Instructions

January 24, 2016 

Evelyn Miers 

OV February 5 & 6, 2016 

Steve Miers 

   

Conyers Area 

District 21 

School of Instructions

February 1, 2016 

Vera Harrell 

OV February 12 & 13, 2016 

L.O. Cox, Jr. PGP