? Stitches in Time
 

Georgia Grand Chapter
- Order of The Eastern Star -

SEND E-MAIL   GENERAL GRAND CHAPTER   APPENDANT BODIES   VIEW/SIGN OUR GUEST BOOK   ABOUT STAR
HOME   OFFICERS   PAST WGM & WGP   Grand Representatives   Grand Chapter Theme   Grand Chapter Events  

DGD's and OV's

    PHOTOS   Georgia Chapters


Visitors Since
June 14, 2013

- Webmaster -
-
Eddie Massaro -

 
Piece Maker
 District Grand Deputies

(School of instruction dates are tentative)
All That Jazz
Norcross Area District #20
School of Instructions July 9,2013
 

Gwen Payne

July 18-20, 2013

Tommy Morris


  Tilton Area District #13 School of Instructions July 8, 2013
 

Thelma Jones

July26-27 , 2013 Floyd Jones

 

  Ft Oglethorpe Area District #2 School of Instructions July 15, 2013
Joanna Brown August 2-3, 2013 Emory Maxwell

  Ellijay Area District #17 School of Instructions July 23, 2013
  Judy Beunner August 8-9, 2013 Bernard Brunner

  Lakewood Area District #3 School of Instructions August 1, 2013
  Sue Godwin August 23-24, 2013 Paul Buckner

  Breman Area District #11 School of Instructions August 22, 2013
 

Anna Edwards

September 6-7 2013 Dillard Quinn

  Dahlonega Area District #15 School of Instructions August 29, 2013
  Teresa Sears September 13-14 2013 Craig Barnes

  Kennesaw Area District #19 School of Instructions August 30, 2013
  Ruth Wellman September 20-21 2013

David Wellman


  Albany Area District #16 School of Instructions  September 5, 2013
  Mary Ann Nolan September 27-28 2013

John Lewis


  Griffin Area District #1 School of Instructions September 23, 2013
Debbie Davies October 4-5, 2013 Malcolm Goss

Brunswick Area District #8 School of Instructions September 26, 2013
Frankie Murphy October 11-12, 2013 Randolph Beaver

  Columbus Area District #4 School of Instructions September 30, 2013
  Jackie Ring October 18-19, 2013 William Ring

  Jasper Area District #18 School of Instructions October 10, 2013
  Debby Utiss October 25-26, 2013 George Utiss

  Sardis Area District #27 School of Instructions October 24, 2013
  Billie Christy November 8-9, 2013 J.C. Christy

  Baxley Area District #28 School of Instructions October 22, 2013
  Gail Eason November 15-16, 2013 David Eason

  Savannah Area District #9 School of Instructions November 4, 2013
  Carol Kennedy November 22-23, 2013 Robert Kennedy

  Madison Area District #22 School of Instructions November 18, 2013
  Dale Thompson r December 6-7, 2013 Howard Thompson

  Rome Area District #14 School of Instructions November 25, 2013
  Brenda Payne December 13-14, 2013 Randy Payne

  Macon Area District #7 School of Instructions November 26, 2013
  Vera Scott January 10-11, 2014 Larry Scott

  Valdosta Area District #12 School of Instructions December 9, 2013
  Sara Crow January 17-18, 2014 Edgar Parrish

  Albany Area District #10 School of Instructions January 14, 2014
  Robbie Horne January 24-25, 2014 Leonard Horne

  Conyers Area District #21 School of Instructions January 6, 2014
  Olivia Forrester January 31-February 1, 2014 Robert Rust

e
  Augusta Area District #26 School of Instructions January 28, 2014
 Jean Huffine February 7-8, 2014 Chris Gunby

  Athens  Area District #24 School of Instructions February 4, 2014
  Carolyn Hyatt February 13-15, 2014  John Weiller