Georgia Grand Chapter
- Order of The Eastern Star -

SEND E-MAIL   GENERAL GRAND CHAPTER   APPENDANT BODIES   VIEW/SIGN OUR GUEST BOOK   ABOUT STAR
HOME   OFFICERS   PAST WGM & WGP   Grand Representatives   Grand Chapter Theme   Grand Chapter Events  

DGD's and OV's

    PHOTOS   Georgia Chapters


Visitors Since
June 14, 2010

- Webmaster -
-
Eddie Massaro -

 
Star Tracker
 District Grand Deputies

(School of instruction dates are tentative)
All That Jazz
  Marietta Area District #19
School of Instructions June 30, 2011
  Phillis Dye July 8 - 9, 2011 Ken Dye

  Ellijay Area District #17 School of Instructions June 28, 2011
  Shirley Stallings   July 15 - 16, 2011 William Lovell

 

  Fort Oglethorpe Area District #22 School of Instructions July 18, 2011
  Carol M. Bryan July 30, 2011 Howard Thompson

  Tifton Area District #16 School of Instructions July 11, 2011
  Redelia Sirmans August 6, 2011 Chris Sirmans

  Cartersville/Rome Area District #14 School of Instructions August 2, 2011
  Willa Mae Chambers August 11 - 13, 2011 Homer Curtis Vincent

  Forest Park/Morrow Area District #3 School of Instructions August 15, 2011
  Barbara McFall August 26 - 27, 2011 Paul Buckner

  Dalton Area District #13 School of Instructions August 25, 2011
  Thelma Jones September 13, 2011 Floyd B. Jones

  Hazelhurst Area District #28 School of Instructions August 22, 2011
  Martha W. Dykes September 10, 2011 Donald Davenport

  Rossville/Fort Oglethorpe Area District #2 School of Instructions  September 6, 2011
  Delores Turpin September 17, 2011 Jon Payne

  Jasper Area District #18 School of Instructions September 12, 2011
  June Mathews September 23 - 24, 2011 Herbert (Randolph) Cagle

  Columbus Area District #4 School of Instructions September 20, 2011
  Julie Hobbs September 30, October 1, 2011 Henry Cullifer

  Brunswick Area District #8 School of Instructions August 29, 2011
  Faye Owens October 6- 7 - 8, 2011 Paul M. Varnedoe, Jr

  Gainesville Area District #15 School of Instructions September 27, 2011
  Donna Cagle October 13 - 15, 2011 Mike Clark

  Griffin/Barnesville Area District #1 School of Instructions October 17, 2011
  Gayle Burkett November 4 , 2011 Wayne L. Burkett

  Norcross Area District #20 School of Instructions October 10, 2011
  Becky Wallace November 10 - 12, 2011 Roger Hall

  Valdosta Area District #12 School of Instructions November 17, 2011
  Sara L. Crow November 19 , 2011 John L. Weaver

  Macon Area District #7 School of Instructions November 14, 2011
  Gloria Dennard December 2 - 3, 2011 Robert B. Abbott

  Savannah Area District #9 School of Instructions November 8th, 2011
  Debby Jones January 5 - 7, 2012 Richard F. Klenke

  Claxton Area District #27 School of Instructions Novmeber 28, 2011
  Joanne Todd January 14, 2012 Danny F. Todd

  Albany/Thomasville Area District #10 School of Instructions November 15, 2011
  Hallie Still January 21, 2012 George A. Neese

  Austell Area District #11 School of Instructions November 29, 2011
  Thera Conner   February 2 - 4, 2012 James L. Brantley

  Athens Area District #24 School of Instructions January 30, 2012
  Joyce B. Brodnax February 9 - 11, 2012 John Taylor

  Decatur Area District #21 School of Instructions Feburary 6, 2012
  Glenda T. Maner   February 16 - 18, 2012 David F. Barth

  Augusta Area District #26 School of Instructions January 26, 2012
  Cathy Bieber February 23 - 25, 2012   Larry Davis